puzzle

Ödeme Entegrasyonu

En popüler ödeme araçları ve banka sanal pos entegrasyon çözümleri ile sorunsuz ödeme

Detaylı İncele

Pazaryeri Entegrasyonu

Tek panel üzerinden pazaryerleri yönetimi

Detaylı İncele

Kargo Entegrasyonu

Kargolama ve teslimat aşamalarında performans tasarrufu

Detaylı İncele

E-Fatura Entegrasyonu

Faturalandırma süreçlerinde sıfır hata

Detaylı İncele

XML Entegrasyonu

Sanal mağazalarınız arasında hızlı ürün aktarımı

Detaylı İncele

Muhasebe Entegrasyonu

Raporlanabilen muhasebe işlemleri tek panelde!

Detaylı İncele

Her e-ticaret altyapısı, çeşitli e-ticaret entegrasyonlarına ihtiyaç duyar. Bu entegrasyonlar sayesinde, e-ticaret altyapısını kullanan firmalar, süreçlerini sorunsuz bir şekilde yönetirler. Firmaların farklı ihtiyaçlarını karşılamak adına gerçekleştirilen bir dizi e-ticaret entegrasyonu bulunmaktadır. Firmaların ihtiyaç duyacağı olmazsa olmaz entegrasyonlar olduğu gibi opsiyonel olarak sunulan e-ticaret entegrasyonları da bulunmaktadır.

superKET e-ticaret entegrasyonları; ödeme, pazaryeri, kargo, e-fatura, XML ve muhasebe olmak üzere 6 ana başlıkta toplanmaktadır. Bu başlıklar altında, firmanın çalıştığı ya da çalışmak istediği üçüncü parti yazılım veya firmalar göre seçim yapılabilir.

“E-ticaret yazılımında en önemli entegrasyonlar nelerdir?” sorusuna cevap olarak, ödeme, e-fatura ve kargo genellikle ilk sırada gelmektedir. Dijital pazarlama ile fiziki bir ürün satan firma için, ödeme, e-fatura ve kargo entegrasyonları olmazsa olmazdır. Devamında, muhasebe, pazaryeri ve XML entegrasyonları gelir.

E-ticaret yazılımında pazaryeri ödeme e-fatura ve muhasebe entegrasyonları birbiri ile ilintili entegrasyonlardır. Mükemmel müşteri deneyimi oluşturmak için, sistemin her bir ayağı bir ahenk içerisinde çalışmalıdır. Bunun için de, entegrasyon işlemleri sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmelidir.

E-Ticaret Entegrasyonları Nelerdir?

E-ticaret sitesinde yapılması gereken entegrasyonlar, firmanın ihtiyaç duyduğu gereksinimlere bağlı olarak farklılık gösterebilir. Ancak, ödeme, kargo veya e-fatura gibi, çoğu firmanın olmazsa olmaz bir şekilde ihtiyaç duyacağı entegrasyonlar bulunmaktadır.

superKET, sahip olduğu en iyi e-ticaret entegrasyon çözümleri ile müşterilerine sorunsuz bir entegrasyon süreci sağlıyor. Farklı sistemlerin bir ahenk içerisinde çalışması için, entegrasyon işlemlerinin çok sağlıklı bir şekilde yapılması ve e-ticaret altyapısının da bu süreci en iyi şekilde desteklemesi gerekmektedir. superKET tarafından titizlikle hayata geçirilen e-ticaret entegrasyonları aşağıda sıralanmıştır.

Ödeme Entegrasyonları

Türkiye’nin en kapsamlı ödeme entegrasyon hizmetini sunan superKET, müşterilerinizden sorunsuz bir şekilde ve bütün banka kredi kartları ile ödeme almanızı sağlar. Güvenilir bir şekilde ödeme almak, e-ticaret sitelerinin ilk önceliği olmalıdır. Dijital ödemeler için hizmet veren çok sayıda banka ve fintek şirketi bulunmaktadır. superKET, ödeme işlemleri üzerine hizmet veren bütün sanal pos firmalarının entegrasyonu gerçekleştirmektedir. Entegrasyon işlemleri sadece superKET uzmanları tarafından ve yüksek güvenli önemleri ile yapılır.

Pazaryeri Entegrasyonu

E-ticarete yeni adım atan firmalar, ihtiyaç duyduğu potansiyel müşteri kitlesine ulaşmak için pazaryeri firmalarında sanal mağaza açarlar. Pazaryerleri üzerinde sorunsuz ürün listeleme, stok, satış, kargo vb. iş akışlarının takibi için pazaryeri entegrasyonu gerekmektedir. Trendyol, Hepsiburada, N11, Amazon, Çiçeksepeti, Epttavm, Cimri, Akakçe, Pazarama, Modanisa ve Farmozon gibi çok sayıda pazaryeri entegrasyonunu gerçekleştiren superKET, bu konuda lider yazılım firmaları arasında yer almaktadır.

Kargo Entegrasyonları

Kargo işlemlerinin sorunsuz takibi, hem e-ticaret firmalarının hem de müşterilerinin en önem verdiği konuların başında gelir. Mükemmel bir müşteri deneyimi için, kargo süreçleri müşterinin beklentisini karşılamalıdır. Bunu yaparken, firma üzerinde ekstra bir iş yükü de oluşturmamalıdır. Her gün çok sayıda ürün sevkiyatı yapan bir firmanın, bu işlemleri yazılım desteği sayesinde, sıfır hata ile gerçekleştirmelidir. Bunun için de, kargo firmalarının sunmuş olduğu yazılımlar kullanılmalıdır. Kargo firmalarının yazılımı ile e-ticaret altyapısının bir ahenk içerisinde çalışması için kargo entegrasyonu yapılmalıdır. Türkiye’de faaliyet gösteren bütün kargo şirketlerinin entegrasyonu, superKET tarafından sunulan e-ticaret paketleri kapsamında ücretsiz bir şekilde yapılır.

Kargo entegrasyonu sayesinde, müşterilere çok sayıda bilgilendirme yapılabilmektedir. Bunlar;

  • “Siparişiniz tedarik aşamasında”
  • “Siparişiniz hazırlandı”
  • “Siparişiniz kargoya verildi”
  • “Kargo takip numarası”

İstenildiği takdirde, yukarıda yer alan bilgilendirme mesajları e-mail ve SMS yolu ile müşterilerine gönderilebilir.

Entegrasyonu yapılabilen kargo firmaları şu şekildedir; Sürat Kargo, MNG Kargo, Aras Kargo, Yurtiçi Kargo, PTT Kargo, Gel-Al Kargo, ByExpress Kargo, Interline Kargo, United Kargo, UPS Kargo, Hepsijet Kargo, Sendeo Kargo.

E-Fatura Entegrasyonu

superKET müşterilerinin Gelir İdaresi Başkanlığı’na uygun bir şekilde e-fatura düzenlemesine izin verecek altyapıya sahiptir. Bu doğrultuda, panel üzerinden e-fatura/e-arşiv faturalar bir tıkla hazırlanabilir.

Özellikle çok sayıda ürün satışı gerçekleştirilen firmaların tek tek fatura hazırlaması, firma üzerinde çok ciddi bir iş yükü oluşturacaktır. E-fatura entegrasyonu sayesinde süreç, hem kolay hem de sıfır hata ile ilerler.

Xml Entegrasyonu

Geniş ürün yelpazesine sahip e-ticaret sitelerinin, tek tek ürün, fiyat ve açıklama girmesi zaman ve efor ister. Bunun yerine XML dosyaları ile, toplu bir şekilde ürün, fiyat, açıklama, stok vb. bilgiler girilebilir.

XML entegrasyonu sayesinde iş gücü, çok daha verimli bir şekilde kullanılır. Bu uygulama ile hata payı da büyük oranda azalacaktır.

Muhasebe – ERP Entegrasyonları

Orta ve büyük ölçekte işletmeler, çeşitli muhasebe ve ERP programlarına ihtiyaç duyar. Şirket içi farklı programların birbiri ile ortak çalışması, süreçlerin optimizasyonu için çok önemlidir. superKET, opsiyonel olarak çok sayıda muhasebe ve ERP programının entegrasyonunu sağlar. Entegrasyonu yapılan programlar şu şekildedir; Paraşüt, Bizim Hesap, BirFatura, Netsim, Logo Tiger, Logo Go3, Akınsoft, Nebim, Dia, Bayt, Zirve, Canias ERP, ETA, Netsis, ERP 2012, Mikro.